Fiat 500 на виставці MoMA у Нью Йорку

Fiat 500 на виставці MoMA у Нью Йорку

Вчора вперше серія Fiat 500 F, куплена в 2017 році Музеєм сучасного мистецтва в Нью-Йорку, була показана широкій публіці. І до 15 червня 2019 року дорогоцінний зразок можна буде побачити в залі «Цінності гарного дизайну», виставці, яка розповідає історію промислового дизайну через вишукану колекцію MoMA.

Престижність попадання в колекції MoMA «є сертифікатом» історичної важливості і символічної цінності Fiat 500 50-х років, символу італійського стилю, який втілює багато типових рис модерністського дизайну того часу, пов’язуючи його з тематикою, представленою в колекціях нью-йоркського музею.

Модель, представлена на виставці MoMA, – це серія Fiat 500 серії F – найвідоміша модель 500-го, випущена в період з 1965 по 1972 рік. Якщо врахувати інші версії (Sport, D, L, R) першого покоління, між 1957 і 1957 роками, то в 1975 році було випущено більше чотирьох мільйонів екземплярів. Якщо потім ми додамо 500-і, вироблені з 2007 року – року випуску нової моделі – то на сьогоднішній день продажі перевищили шість мільйонів одиниць і зробили її однією з найбільш продаваних моделей Fiat всіх часів.

Розроблений Данте Джакоза і запущений в 1957 році, Fiat «Nuova» 500 був задуманий як економічний автомобіль для моторизації післявоєнної Європи. Насправді, в основі лежить ідея, що якісний дизайн повинен бути доступний кожному. Ось чому, незважаючи на зменшені зовнішні розміри, дизайн Данте Джакоза максимізував обсяг салону, зумівши створити дивно великий простір, здатний вмістити чотирьох пасажирів. Складний тканинний дах в базовій комплектації надав цьому автомобілю відчуття розкоші, зменшивши при цьому використання сталі, дорогоцінного на той час матеріалу, необхідного для його виробництва.

Потрібна допомога? Спілкуйтеся з нами в чаті