Skip to content Skip to navigation

Електромобілі: майбутнє чи сьогодення? Що думає Fiat

Fiat вірить у майбутнє електромобіля і вирішив різко знизити середній рівень викидів CO2 в групі FCA, пішовши шляхом нульових викидів. Саме тому на Женевському автосалоні 2019 року FCA представив новий Fiat Centoventi, концепт електричного хетчбека, який нагадує дизайн найкомпактніших кросоверів і закладає основи того, що може стати автомобілем майбутнього. Автомобіль, який фокусується на електричній та стійкій мобільності з нульовим рівнем викидів. Його першою особливістю є підлога, яка може вмістити до чотирьох акумуляторних батарей. Кожен модуль обіцяє 100 кілометрів автономності, п'ятий розташований між передніми та задніми сидіннями.
Але електричне майбутнє FCA пов'язане не лише з Fiat Centoventi, а й, перш за все, з новим Fiat 500 Electric, який можна замовити вже сьогодні. На 100% електрична модель, готова до революції в міській мобільності в наших містах.

.

На шляху до електромобіля

Коли ми говоримо про електромобілі, ми зазвичай також говоримо про майбутнє. Багато країн, схоже, все більше вірять у переваги цього типу автомобілів, розробляючи програми стимулювання купівлі електромобілів. Електромобіль - це автомобіль, який використовує лише електроенергію завдяки використанню акумуляторів останнього покоління. На відміну від гібридних автомобілів, електромобілі не впливають на навколишнє середовище, так само як відсутній шум двигуна, а лише видають звук, щоб попередити пішоходів про своє прибуття. Для позначення електромобілів також використовується абревіатура B.E.V. (Battery Electric Vehicle), оскільки вони живляться виключно від акумуляторів, отримуючи електроенергію з електромережі або інших розподільчих систем.

Підзаряджання може відбуватися через колонки, розставлені по всій території, або за допомогою побутової електричної розетки. Заряджати електромобіль легко і можна будь-де, де є розетка або зарядна станція. Публічні зарядні станції також доступні на АЗС, автостоянках, ресторанах, готелях та інших місцях.

Час зарядки електромобілів сильно варіюється в залежності від типу заряджання, потужності та ємності акумулятора.

Електромобілі: вигідно для вас і для довкілля

Електромобілі мають ряд переваг, як особистих, так і екологічних, особливо з практичної точки зору. Нижче ми спробуємо підсумувати їх у кілька кроків.

1. Вільний доступ до зон з обмеженим рухом
Як автомобілі, що не забруднюють навколишнє середовище, електромобілі мають вільний доступ до міських територій. Однак, для цього все одно необхідно отримати дозвіл від муніципалітету. br /> 2. Зменшення витрат на пальне
Електрична зарядка набагато дешевша, ніж будь-яке інше паливо, з середньою вартістю менше 1 євро на 100 км. Тобто приблизно в п'ять разів менше, ніж інші види палива.
3. Легкість водіння
Електромобіль ідеально підходить для їзди містом і має плавний розгін.
4. Комфорт
Електромобіль майже не виробляє шуму, тому створює розслаблюючу обстановку, яка знижує стрес від водіння.
5. Обслуговування
Механіка електромобіля, від самого двигуна до трансмісії, набагато простіша, ніж у звичайного автомобіля, оскільки в ньому менше компонентів і менше рідини, яку потрібно доливати. Завдяки рекуперативному гальмуванню, гальма також використовуються менше, ніж у звичайних автомобілях.

Ціни і час заряджання

Час заряджання акумуляторів електромобілів варіюється залежно від типу батареї та способу доступу до електромережі. Одним з головних викликів для автовиробників, зацікавлених в електромобілях, є дослідження та розробка акумуляторів, які можуть забезпечити великий запас ходу та швидке підзарядження. Батареї сучасних електромобілів, переважно літієві (Li), є досить довговічними. Публічне підзарядження через зарядні станції оплачується за абонементом, з фіксованою вартістю 25 євро на місяць. Якщо, з іншого боку, ви віддаєте перевагу підзарядженню вдома, існує плата за оренду додаткового лічильника - 60 євро на місяць. Крім того, автомобіль можна заряджати через звичайну розетку, і витрати будуть відображені в рахунку за електроенергію. В середньому за один євро можна зарядити гібридний автомобіль, здатний проїхати близько 25 кілометрів за півтори години, а за 5 євро можна зарядити повністю електричний автомобіль за 8 годин.

Заряджання на кінчиках ваших пальців

Загалом час заряджання електромобілів залежить від ємності, яку вони підтримують, і, перш за все, від потужності (кВт) заряду та максимальної потужності зарядного пристрою автомобіля.
Найпростіший і найпоширеніший спосіб зарядити електромобіль - підключити його до звичайної електромережі, але для більш швидких методів зарядки власнику електрокара потрібен доступ до зарядних пристроїв Wallbox і зарядних станцій.
Wallbox - це можливість встановити вдома або на робочому місці пристрій, який може швидко заряджати автомобіль.
Станції швидкого заряджання розташовані у стратегічних місцях міст, у центрі міста, біля туристичних об'єктів та торгових центрів. Вони мають дуже високу потужність - від 50 до 150 кВт.
Для домашнього заряджання використовується обладнання або Wallbox. Заряджання електромобілів у громадських місцях може здійснюватися змінним струмом (режим 2 і 3) або постійним струмом (режим 4). Кабель для режиму 2 зазвичай постачається разом з електромобілем і може використовуватися для підключення до деяких громадських зарядних станцій.
Не існує заздалегідь визначеного і завжди обчислюваного часу для підзаряджання електромобіля. Це може зайняти від півгодини до 12 годин, залежно від ємності акумулятора автомобіля, а також від потужності зарядної станції та автомобільного зарядного пристрою. На час заряджання також впливає температура зовнішнього середовища і стан/ступінь деградації акумулятора. Можливо, що швидкість заряджання не завжди є постійною в часі: після досягнення порогового значення приблизно 80 відсотків може статися так, що потужність заряджання знизиться.

Дедалі ближче майбутнє

Майбутнє Fiat стає все більш електричним. 2020 рік стане роком прориву для групи FCA. Варіант італійського сітікара з нульовим рівнем викидів має стати частиною абсолютно нового проекту, до якого також має увійти нове покоління Panda. Нещодавно компанія оголосила про продовження солідарних контрактів до кінця 2019 року саме для того, щоб підготувати виробничі лінії для нового автомобіля. Новий електричний Fiat 500 дебютує у 2020 році. Це буде абсолютно нова модель, яка працюватиме лише від акумуляторів і відмовиться від традиційних бензинових та дизельних двигунів. Електричний Fiat 500 вироблятиметься на заводі Mirafiori в Турині і буде оснащений батареями, розробленими спільно з Samsung.

Fiat GOe LIVE

Відкрийте для себе всі переваги електромобілів. За допомогою додатку Fiat GOe LIVE ви зможете оцінити вартість поїздки, виходячи з ваших звичок, і дізнатися, скільки ви могли б заощадити з новим Fiat 500.

Новий 500

Ікона, яка надихала на зміни з 1957 року, тепер готова перенести вас у наступне десятиліття зі своїми унікальними особливостями.
Дізнайтеся більше

Відповіді FIAT

Перегляньте відео, створені Fiat, щоб розвіяти всі ваші сумніви щодо вибору електромобіля.

Дізнайтеся більше

Електрична мобільність Fiat

Дізнайтеся, що означає обрати електромобіль, розвійте всі свої сумніви та відкрийте для себе переваги та екобонуси, призначені для власників електромобілів.
Дізнайтеся більше